Kam letos vyrazit za degustací vína

Kam letos vyrazit za degustací vína

Milovníci lahodného moku, kterým víno od nepaměti je, mají řadu příležitostí k jeho ochutnávání, popíjení i k zakoupení lahve do své vinotéky nebo demižónku pro příjemné chvíle s rodinou či přáteli. Tradiční vinařskou oblastí je Jižní Morava, kde snad v žádné obci nechybí vinohrady a vinné sklípky. Právě nyní je to pravé období, kdy si můžete vybrat některou lokalitu či konkrétní sklípek a s rodinou nebo přáteli strávit příjemné chvíle při degustaci vín z místní úrody. Číst více »

Kam se vydat pouštět draky

Kam se vydat pouštět draky

S blížícím se podzimem se děti i jejich rodiče mohou těšit na typické podzimní radovánky. Jednou z nich je pouštění draků, které má u nás dlouhou tradici. Předpokladem úspěchu je pochopitelně hezké počasí a příznivý vítr. Číst více »

Nejlepší akce pro milovníky vlaků

Nejlepší akce pro milovníky vlaků

Pokud patříte mezi pamětníky vzpomínající s nostalgií na parní lokomotivy a staré vagóny, můžete využít řady akcí, při kterých se můžete v historickém vláčku svézt. Je to krásný tip na výlet zejména s malými dětmi, které tuto raritu znají pouze z vyprávění svých dědečků a babiček. Nabízíme vám přehled těch nejzajímavějších akcí, které můžete zařadit do svých plánů na víkendový či dovolenkový výlet. Číst více »

Nenechte si ujít klenoty Lucemburků

Nenechte si ujít klenoty Lucemburků

V letošním roce slavíme 700. výročí narození jednoho z nejslavnějších Lucemburků, a sice českého krále a římského císaře Karla IV. Kromě nejrůznějších oslav můžete také shlédnout dvě pozoruhodné výstavy, které jsou pořádány právě v těchto dnech. Číst více »